Co mam robić z tym czerwonym nosem?

Dzień dobry, proszę o wsparcie. Mam 34 lata i zmagam się z czerwonym nosem: po płaczu, po ataku paniki, od wilgoci, od zimna - nawet podkład tego nie zakrywa. U dermatologa byłam, nic nie stwierdził, poza tym w dniu wizyty nos był normalny. Nie kojarzę, żebym kiedykolwiek go odmroziła. Trądzik wykluczył lekarz. Jakie inne przyczyny mogą być źródłem mojego problemu? Leczę Hashimoto, nadciśnienie i depresję lękową.

Witam! Czasem przy zaburzeniach emocjonalnych pojawia się zaczerwienienie jakiejś części ciała, najczęściej twarzy i jest to traktowane jako odruch (gra) naczynioruchowy - pojawia się jako reakcja na wahania naszych emocji lub stres. Może należałoby rozważyć modyfikację leczenia wspomnianych przez Panią zaburzeń lękowych, może odpowiednio dobrać psychoterapię. Pozdrawiam W. Łuczkowski.