Zatkany nos u osoby z zaburzeniami lękowymi

Witam od 8 lat choruję na zaburzenia lękowe. Od kilku miesięcy dokuczają mi duszności. Czuję jakby powietrze nie docierało do końca do moich płuc. Wzdycham, ziewam. Od razu pojawia się lęk. Puls mam powyżej 80, nigdy powyżej 90. W nocy śpię normalnie. Pytałam mojego psychologa, czy może to być objaw lęku, powiedział, że tak. Ale nie wiem, czy nie powinnam iść z tym do lekarza. Często mam zatkany nos i powiększony migdał, ale z migdałem byłam u laryngologa, powiedział, że taka moja natura.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proszę wierzyć swojemu psychologowi. Zaburzenia lękowe dają całe spektrum objawów w ciele, jednym z nich jest płytsze oddychanie - być może to jest źródłem Pani wrażenia, że powietrze nie dociera wystarczająco głęboko. Przecież gdyby tak było, udusiłaby się Pani. Musi się Pani nauczyć radzić sobie z lękiem, to jest teraz najważniejsze. Pozdrawiam i życzę powodzenia!