Co mam robić z tymi zaburzeniami wzroku?

Dzien dobry , Mam stwierdzone zwyrodnienie plamki i bieguna tylnego H35.3.Co mam robic mam 72 lata lekarz powiedział ze operacja nie gwarantuje poprawe widzenia jeżeli tak to nie znacznie.Prosze o porade.

Witam.niestety takiego schorzenia się nie operuje.Podstawą sukcesu jest zdrowy tryb zycia' właściwe dieta I suplementacja właściwą luteiną.Zalecam soki zielone z warzyw wyciskanie maszyną w domu' codziennie rano' z dodatkiem np zielonego jeczmienia.Polacy bardzo źle jedzą' skutki tej dramatycznej diety zbieramy po pewnym czasie.Jest to bardzo wazne' Tak jak ruch' to nie są truizmy.Z lutein zalecam Ocuvite forte''Nutrof Total lub Resvega.te luteiną mają duże badania na ludziach' nie są to genetyki. Pozdrawiam serdecznie