CO mam zrobić z połkniętą ością?

Witam, 4 dni temu jedząc rybę (pstrąga) prawdopodobnie połknęłam jedną z ości. W momencie przełykania jedzenia ją poczułam, jednak wtedy nic nie kłuło mnie w gardle (czułam może lekki dyskomfort), jednak resztę posiłku zjadłam normalnie. Od tego czasu przy przełykaniu śliny czuje wcześniej już wspomniany dyskomfort (nie nazwałabym tego jednak bólem) - jest to uczucie, jakby przełykany pokarm lub napój nie chciał „łatwo” przejść przez gardło i na chwile się w nim zatrzymywał. Wyżej wspomniany dyskomfort i uczucie zalegania w gardle zaczęło nasilać się w kolejnych dniach (odczuwalny jest z prawej strony szyi). Spanikowana tym co wyczytałam w internecie pojechałam na oddział aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy osc nie jest po prostu urojona. Lekarz stwierdził, ze niczego tam nie widzi, badanie wykonał jedynie za pomocą małego lusterka krtaniowego. Pomyślałam, ze to może zbieg okoliczności i po prostu się przeziębiłam. Od dwóch dni biorę tabletki na ból gardła, jednak one tez nie przynoszą ulgi, a uczucie niepełnego przełykania wciąż się utrzymuje. Nie wiem czy jest sens iść po raz kolejny na oddział lub umawiać się prywatnie. Czy istnieje możliwość ze lekarz nie zauważył ości lub ze po tylu dniach jest ona już na tyle głęboko wbita?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co mam zrobić po połknięciu igły?

Witam. Około 24h temu, zdarzyła się sytuacja, gdzie przetrzymywana w ustach igła się rozdwoiła. Niestety ostra część (ok. 0.5cm, może mniej) wylądowała w przełyku. Od tego czasu występuje w okolicy jabłka adama lekki ucisk na gardle, podobny do tego na tle nerwicowym. Czy istnieje jakieś realne zagrożenie? Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co zrobić, jak mam podejrzenia, że połknąłem wykałaczkę?

Jest możliwość, że połknąłem mały kawałek rozmoczonej wykałaczki. Nie jestem pewny. Co mam teraz zrobić?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

przede wszystkim proszę obserwować swój organizm. Jeśli zauważy Pan jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak bóle brzucha proszę niezwłocznie udać się do lekarza.

Podczas wizyty należy zaznaczyć, że podejrzewa Pan połknięcie kawałka wykałaczki. Jest to konieczne, ponieważ żadne badanie (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, badanie RTG) nie wykaże obecności ciała obcego w postaci wykałaczki.

Wspomina Pan jednak, że fragment wykałaczki był mały, dlatego istnieje szansa, że przejdzie on przez cały układ pokarmowy i wydali go Pan w ciągu najbliższych dni.

Podobne pytania pojawiały się już na naszym portalu. Znajdzie je Pan wraz z odpowiedziami specjalistów pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-kawalki-wykalaczki-przez-9-miesieczne-dziecko, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polkniecie-fragmentu-wykalaczki.

Warto zapoznać się również z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/uwaga-na-wykalaczki-moga-powaznie-uszkodzic-narzady-wewnetrzne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty