Co mam zrobić z tymi zaburzeniami erekcji?

Kocham się z dziewczyna od półtora miesiąca, robimy to 2/3 razy dziennie , na początku dochodziłem szybko, ale po tygodniu stosunek wydłużał się nawet do godziny. Od paru dni jednak kończę bardzo szybko , po minucie dwóch lub trzech , a gdy kochamy się po przerwie paro minutowej po chwili mi oklapuje. Rozmawiamy o tym , nie przeszkadza jej to , bo kocha mnie i seks nie jest dla niej najważniejszy , ale nie wiem ile będzie to znosić , jakieś rady , poradniki ?

Dzień dobry.

Wnioskując z opisu należy stwierdzić, że wszystko jest z Panem w porządku.

Zwykle w przypadku rozpoczynania współżycia mężczyźni kończą szybciej, niż by chcieli, na co ma wpływ przede wszystkim wysoki poziom podniecenia seksualnego. Tak, jak Pan opisuje - z czasem czas trwania stosunku uległ wydłużeniu. Trzeba zauważyć, że duża częstotliwość współżycia (2-3 razy dziennie) może powodować zbyt duże wyczerpanie organizmu, wobec czego celem oszczędzania energii "dąży" on do jak najszybszego rozładowania (czyli wytrysku). Możliwe też, że zaobserwowane przez Pana szybsze kończenie współżycia wywołały w Panu niepotrzebny niepokój i lęk, które w tej sytuacji powodują tylko nasilenie problemu.

Wyjaśnić też trzeba, że po wytrysku u mężczyzny występuje faza tzw. refrakcji - czyli czasowej niezdolności do podejmowania kolejnego stosunku. W zależności od wieku, stanu zdrowia, kondycji fizycznej, okres ten może trwać kilka-kilkanaście minut ale i kilka-kilkanaście godzin. Nie ulega wątpliwości, że sam stosunek i wytrysk wiąże się z utratą sporej dawki energii, co z kolei może mieć wpływ na stan erekcji przy podejmowaniu kolejnych prób stosunku.

Konkludując - wszelkie opisane przez Pana objawy mają charakter fizjologiczny, nie ma więc powodów do jakiegokolwiek niepokoju.

Pozdrawiam

Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/