Co mam zrobić, żeby zacząć chodzić?

W roku 2003 w maju miałem dwie operacje na guza rdzenia i zabieg na tracheostomię. Leżałem pod respiratorem tydzień a później pół roku na łóżku i nie ruszałem ani ręką ani nogą. Brałem chemioterapię. Z dnia na dzień zaczęło wszystko wracać aż lekarze się dziwili, bo oni nawet pół procenta nie dali mi, że będę żył. Było dobrze, chodziłem, ganiałem, jeździłem na rowerze, było ok. Nagle ze dwa lata temu znowu zaczęło się coś dziać i przestałem chodzić. Męczę się o kulach, ale mam już dosyć tego, a lekarze z Lublina nie wiedzą co mają robić. Rezonans mam w porządku. Co mam robić
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Efektywna pomoc zależy od poznania przyczyny ponownego nagłego pogorszenia. Konieczny jest szczegółowy wywiad - ustalenie co konkretnie zaczęło się dziać 2 lata temu, jaki był przebieg i charakterystyka dolegliwości, co się działo do dziś i jak jest dzisiaj - oraz badanie fizykalne. Tak zebrane informacje posłużą do zaplanowania badań dodatkowych. Powinni zająć się tym lekarze, pod których opieką był Pan pierwotnie - podczas leczenia guza - jeśli jednak nie będą na siłach warto poszukać doświadczonego neurochirurga.

Pozdrawiam