Co mam zrobić, żeby zajść w ciążę?

Witam, chciałam się dowiedzieć, co mam zrobić, by zajść w ciążę? Zacznę od tego, że mam cykl 26-dniowy. Z mężem staramy się już od 3 mies., ale nic ;( martwie się, bo rodzice chcieliby już zostać dziadkami, a ja mamą ;( W grudniu 2008 poroniłam, byłam w 7 tyg. ciąży. Lekarz stwierdził, że to przez cytomegalię ;( Dziś dostałam okres i znowu rozczarowanie i smutek. Myślałam, że od ostatniej miesiączki, tj. 24 lutego coś się zmieni i w końcu nadejdzie ten upragniony dzien, a tu klops, strasznie mi smutno ;( Bardzo proszę mi powiedzieć, kiedy mam największą szansę zajścia w ciążę i co mam zrobić, żeby do tego doszło. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam!

3 miesięczny okres starań o dziecko to naprawdę niewiele. O niepłodności mówi się dopiero po roku prawidłowych prób zajścia w ciążę.

Pary starające się o dziecko powinny regularnie współżyć co 2-3 dni. Zbyt częste lub rzadkie stosunki mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość nasienia. Poza tym przy zbyt dużych odstępach czasu między zbliżeniami można "przeoczyć" owulację.

Stres, jaki przez Pania przemawia oraz naciski rodziny wpływaja negatywnie na Państwa próby zajścia w ciążę. Może to znacznie opóźnić zapłodnienie. W okresie starań o dziecko należy się odprężyć i nie próbować niczego przyspieszyć, bo zwykle przynosi to wręcz przeciwny efekt.

Powinna też Pani przyjmować 400 ug kwasu foliowego na dobę, aby ochronić dziecko przed ciężkimi wadami wrodzonymi.