Co mogą oznaczać krwotoki z nosa, ból głowy i podwyższona temperatura u 20-latki?

Dzień dobry, jestem studentką, od 3 tygodni mam problemy z krwotokiem z nosa, wystarczy, że kichnę lub szybko wstanę i zaczyna mi lecieć z nosa. Dodatkowo mam katar i od 1,5 tygodnia ciągły ból głowy, lekko podwyższoną temperaturę oraz często kręci mi się w głowie i robi słabo. Kiedyś chorowałam na anemię natomiast mój brat miał samoistną niskopłytkowość.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Krwotoki z nosa i bóle głowy mogą być spowodowane wzrostem ciśnienia tętniczego. Warto w takim wypadku wykonać pomiary. Poza tym powinna Pani zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania badań dodatkowych.