Co mogą oznaczać te bąble na powiekach?

Od kilku tygodni, sporadycznie, nagle, wyskakuje mi „bąbel” na dolnej powiece. Pojawia się nagle i jest około godziny/dwóch. Dziś dodatkowo wyskoczyły dwa takie „bąble” na górych powiekach. Nie bolą, nie swędzą, zaburzają pole widzenia i po prostu „przeszkadzają”.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niestety na podstawie samego opisu ciężko postawić jednoznaczną diagnozę, dlatego najlepiej, aby udał się Pan do okulisty.

Możliwe, że dolegliwość ma charakter alergiczny i jest wywołana jakimś bliżej nieokreślonym czynnikiem. Może się też zdarzyć, że bąble są tzw. prosakami. Powstają one z powodu zatkania gruczołu łojowego i zazwyczaj są one nieszkodliwe.

Tak czy inaczej, jeżeli problem się ponowi, a objawy będą uciążliwe, zalecamy udać się do specjalisty.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/prosaki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.