Czy prosaki mogą mieć taką wielkość?

Dzień dobry, mam na skórze penisa dużo białych guzków, mają wielkość od 1 do nawet 6 mm. Guzki znajdują się w dolnej części penisa, są bardzo twarde, nie da się ich wycisnąć. Wyglądem przypominają prosaki. Czy prosaki mogą mieć wielkość do 6 mm?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje kilka możliwych przyczyn występowania białych guzków na penisie. Jedną z nich są prosaki charakteryzujące się małymi, białymi grudkami, zwykle o średnicy od 1 do 4 mm. Prosaki są zatkanymi gruczołami łojowymi i często występują na twarzy, plecach i klatce piersiowej, ale mogą również występować na innych obszarach ciała, w tym na penisie.

W Pana przypadku, zaobserwowane zmiany mogą być również objawem brodawek, kłykcin kończystych, plamek Fordyce’a, czy grzybicy.

Najlepiej, aby udał się Pan do urologa, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w treści, do której odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-plamki-na-penisie-i-nieprzyjemny-zapach\

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.