Jakie preparaty są najlepsze na prosaki?

Witam Jakie preparaty są najlepsze na prosaki?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ponieważ prosaki to małe cysty, wewnątrz których znajduje się masa rogowo-łojowa, to by skutecznie je wyeliminować, należy usunąć właśnie tę wydzielinę. Nie jest to łatwe i najlepiej wykonać taki zabieg w gabinecie kosmetycznym. Poza mechanicznym usuwaniem prosaków, istnieją takie metody jak elektrokoagulacja, laseroterapia czy wymrażanie zmian. Omówienie tych metod leczenia znajduje się w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/prosaki-charakterystyka-przyczyny-leczenie.

Pomocne może być też wykonywanie peelingu chemicznego lub innych technik złuszczających naskórek – również można tego dokonać w gabinecie kosmetycznym, choć z pewnością peeling będzie mniej skuteczny niż np. laseroterapia.

Jeśli chodzi o domowe metody walki z prosakami, to ważna jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja skóry tak, by nie dopuścić do powstawania kolejnych prosaków – szczególnie skuteczne są produkty zawierające w swym składzie kwasy AHA, PHA czy BHA oraz olejek herbaciany. Tutaj o jego właściwościach: https://zywienie.abczdrowie.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego.

Więcej o naturalnych sposobach na prosaki również w naszej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/pozbadz-sie-prosakow-naturalnymi-sposobami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.