Co mogą znaczyć te ataki?

Witam, mam czasami takie "ataki" które charakteryzują się następującymi objawami: szum, pisk w uszach, uczucie niepokoju, robi mi się wyraźnie słabo, zwiększa mi się puls do 100 lub wiecej, często podczas tego nagła biegunka i częstomocz ( 1 i druga mikcja z kolorem pozniej juz bezbarwnie), zazwyczaj mam lodowate dłonie i lekko poszerzone zrenice, oblewa mnie pot . Trwa to nawet z godzinę. Nie raz mam pod ręką preparat smecta który pomaga mi przetrwać. Trudno mi się z tym funkcjonuje bo przychodzi to nagle, poprzedzone to jest szumem w uszach przechodzacym z jednego ucha do drugiego. Po wszystkim jestem słaby, najchętniej położyłbym się spać. Wszystkie wyniki krwi mam dobre, regularnie oddaje honorowo krew, odżywiam się zdrowo, nie spożywam alkoholu, niestety prowadze siedzacy tryb zycia, łącznie z praca za biurkiem.

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Z Pana opisu wynika wyraźnie, że zmaga się Pan z zaburzeniem lękowym, możliwe, że jest to zespół lęku napadowego. Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą, który będzie mógł jednoznacznie Pana zdiagnozować, przepisać odpowiednie leki oraz pokierować Pana np. na psychoterapię.

Pozdrawiam serdecznie