Co mogło być powodem moich zawrotów głowy, niedowładu ręki wymiotów i biegunki?

Dzień dobry. Mam 37 lat i pojawił się problem zdrowotny. W poniedziałek rano kiedy wstałam normalnie funkcjonowalam, zjadłam śniadanie wypilam kawę. Ok godz 9 położyłam się na chwilę, niestety wstając z łóżka bardzo zakrecilo mi się w głowie, miałam niwdowlad lewej ręki, pojawiła się nie wyraźną mowa, wymioty i biegunka. Po kilkunastu minutach mąż zawiózlnie do ośrodka zdrowia gdzie czułam się znacznie lepiej. Tam zostałam zbadana i dostałam kroplowka. Pani doktor wpisała mi skierowanie do neurologa, niestety ale są kolejki a tu jeszcze okres świąteczny więc muszę cierpliwie czekać. Jaki mógł być powód takiej sytuacji. Trochę się martwię. Pozdrawiam. Zmartwiona
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzień dobry, objawy, które Pani opisuje to najprawdopodobniej przemijający atak niedokrwienia (TIA). Proszę być pod kontrolą neurologa- u ok. 30% z TIA w późniejszym czasie dochodzi do udaru. Czynnikami predysponującymi do wystąpienia TIA jest podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, nadużywanie alkoholu oraz nadwaga. Bardzo ważna jest profilaktyka- modyfikacja stylu życia: rzucenie palenia, aktywność fizyczna, zdrowa dieta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy