Co mogło być powodem moich zawrotów głowy, niedowładu ręki wymiotów i biegunki?

Dzień dobry. Mam 37 lat i pojawił się problem zdrowotny. W poniedziałek rano kiedy wstałam normalnie funkcjonowalam, zjadłam śniadanie wypilam kawę. Ok godz 9 położyłam się na chwilę, niestety wstając z łóżka bardzo zakrecilo mi się w głowie, miałam niwdowlad lewej ręki, pojawiła się nie wyraźną mowa, wymioty i biegunka. Po kilkunastu minutach mąż zawiózlnie do ośrodka zdrowia gdzie czułam się znacznie lepiej. Tam zostałam zbadana i dostałam kroplowka. Pani doktor wpisała mi skierowanie do neurologa, niestety ale są kolejki a tu jeszcze okres świąteczny więc muszę cierpliwie czekać. Jaki mógł być powód takiej sytuacji. Trochę się martwię. Pozdrawiam. Zmartwiona

Dzień dobry, objawy, które Pani opisuje to najprawdopodobniej przemijający atak niedokrwienia (TIA). Proszę być pod kontrolą neurologa- u ok. 30% z TIA w późniejszym czasie dochodzi do udaru. Czynnikami predysponującymi do wystąpienia TIA jest podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, nadużywanie alkoholu oraz nadwaga. Bardzo ważna jest profilaktyka- modyfikacja stylu życia: rzucenie palenia, aktywność fizyczna, zdrowa dieta.