Nerwica lękowa a niedowład lewej części ciała

Witam. Od lat cierpię na nerwicę lękową. W poniedziałek trafiłam jednak na SOR z powodu jakby niedowładu lewej części ciała. Po wykonaniu morfologii i tomografii głowy które wyszły bez zmian. Wyszłam do domu lecz moja noga była dalej taka miękka. Obecnie przyjmuje deprexolet 30 mg na noc i cloranxen 10 mg doraźnie lecz za bardzo nie pomagają. Zrobiłam też hormony tarczycy ponieważ choruje na Hashimoto. Tsh 1.261. 0.350-4.94 Ft4 0.87. 0.70-1.48 Ft3 2.70. 1.88-3.18 Paraliżujący lęk pojawia się zawsze rano później jest lepiej. Czasami mam zawroty głowy ale lekkie. Czy te objawy mogą być na tle nerwowym i czy hormony tarczycy są dobre. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, wyniki badania Pani hormonów tarczycy są prawidłowe. W przebiegu zaburzeń, na które cierpi Pani od lat, zdarzają się niejednokrotnie tzw. objawy konwersyjne, które mogła Pani traktować jako przemijający lewostronny niedowład połowiczy. Z drugiej strony możliwe było wystąpienie u Pani naczyniopochodnego incydentu, tzw. TIA. Obecne u Pani przewlekłe zaburzenia o charakterze lękowym z nasileniem w godzinach porannych wymagają poddania się systematycznej psychoterapii u psychologa klinicznego lub specjalisty psychiatry posiadających licencję psychoterapeuty. Stosowane przez Panią leki mają jedynie działanie wspomagające, a podstawą leczenia jest psychoterapia. Ponadto lek cloranxen ( Klorazepat ) nie powinien być stosowany dłużej niż 1 miesiąc, ze względu na ryzyko uzależnienia benzodwuazepinowego. Rozważanie na temat ewentualnego przebycia TIA wymaga konsultacji u specjalisty neurologa z koniecznością udzielenia pełnego wywiadu lekarskiego, przeprowadzenia przez niego Pani badania fizykalnego oraz wykonania badań dodatkowych w celu oceny ryzyka naczyniopochodnych incydentów mózgowych. W takiej sytuacji wykonuje się m.in. przekrojowe badania laboratoryjne krwi, m.in. z oceną lipidogramu i parametrów koagulologicznych, badanie USG met. Dopplera tętnic domózgowych i wewnątrzczaszkowych ( TCCD ) oraz monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi. Ryzyko TIA, a nawet udaru mózgu wybitnie wzrasta w przypadku palenia papierosów i stosowania preparatów antykoncepcyjnych. Opisane przez Panią objawy wskazują ewidentnie na ich podłoże nerwowe, tzn. pojawiły się w wyniku zaburzonej funkcji układu nerwowego, a przy tym wydają się one być w pełni odwracalne, uleczalne w oparciu o pomoc psychoterapeuty i specjalisty neurologa.