Co mogło oznaczać to plamienie z dróg rodnych?

Witam mam 31 lat, miałam wykonane usg w 3 tyg ciąży, pęcherzyk jeszcze nie był widoczny ale okazało się że mam torbiele na jajnikach moje pytanie jest takie czy po takim usg dpochwowym może wystąpić plamienie było takie ciemne plamienie ale na drogi dzień było już bardzo mało prawie wcale, poszłam do innego lekarza i dostałam luteinę, lekarz mówił że torbiel może jeszcze urosnąć ale się wchlonie niekiedy mam bóle a nie raz jest tak że 4 dni nic nie boli a potem na nowo dlaczego tak się dzieje . Beta rośnie robiona ci 3 dni 3.09 100.1, 6.09 445.5, 9.09 1649 wizyta dopiero za tydz czy przy takim wzroście mogę mieć pewność że jest dobrze. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czasem zdarza się, że po wykonaniu USG dopochwowego pojawiają się niewielkie plamienia. Dzieje się tak na skutek podrażnienia dróg rodnych. Jeśli plamienie jest niewielkie i wystąpiło tylko raz, to najprawdopodobniej nie jest ono powodem do niepokoju.

Torbiele na jajnikach, o których Pani wspomina nie powinny mieć wpływu na przebieg ciąży i bardzo często wchłaniają się samoistnie, tak jak powiedział Pani lekarz.

Hormon beta-HCG rośnie, co wskazuje na prawidłowy przebieg ciąży, choć podane przez Panią pomiary wskazują na 4-5 tydzień ciąży. Proszę być pod stałą opieką ginekologa. Bardzo ważne jest bowiem badanie ginekologiczne, podczas którego lekarz będzie w stanie zobaczyć pęcherzyk ciążowy, zarodek oraz potwierdzić czynność serca płodu.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-dopochwowym-badaniu-usg-mozliwe-sa-plamienia-o-rozowym-i-brazowym-zabarwieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-po-usg-dopochwowym-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.