Co mogło spowodować ten brak okresu?

Witam, mam problem z brakiem miesiączki. Zdarzyło się już raz że nie było z 3 miesiące, teraz sytuacja jest podobna, nie mam już 2 miesiąc. Towarzyszy przy tym codzienny ból piersi, żółtawy śluz oraz czasem "zarywają" jajniki. Prawdopodobnie mam problem z tarczycą ponieważ mam nadciśnienie ale do tego muszę zrobić badania. Co może być przyczyną braku okresu, oprócz ciąży. Dodam tylko że 2 lata temu miałam infekcje w pochwie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani niezwłocznie udać się do ginekologa oraz wykonać badania, które pomogą znaleźć przyczynę braku okresu.

A – oprócz ciąży - może ich być bardzo wiele. Czasem zdarza się, że okres spóźnia się z powodu infekcji, na skutek odchudzania lub nadmiernego wysiłku fizycznego. Zazwyczaj jednak są to opóźnienia kilkudniowe.

W Pani przypadku miesiączki mają bardzo duże opóźnienia, więc najprawdopodobniej przyczyna zatrzymywania się okresu jest inna. Mogą nią być na przykład zaburzenia hormonalne, takie jak zespół policystycznych jajników, nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Aby jednak to stwierdzić, trzeba poddać się badaniom, do czego zachęcamy.

Temat ten został szerzej opisany w naszym artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.