Czy krwawienie z odbytu może opóźnić okres?

Czy krwawienie z odbytu może opóźnić okres? Średnia dlugosc mojego cyklu to 30dni. Spóźnia mi się okres już 4dni. Nie przejmowałabym się, ale mam nietypowe objawy: zawsze bolały mnie piersi, a teraz nie, czasem boli mnie brzuch jak na miesiączkę ale rzadko. Oprócz tego jestem okropnie zmęczona. Dodam ze zaczęłam ćwiczyć fizycznie i od 2 miesięcy mam krwawienia z odbytu (jeszcze nie wiadomo jaka jest przyczyna). Uprawiałam tez petting z chłopakiem w okolicach dni płodnych, jednak bardzo uważamy. Czy to może być ciąża? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie z odbytu może wskazywać na krwawienie z górnego bądź dolnego odcinka układu pokarmowego, ale nie ma związku z cyklem miesiączkowym. Stąd szanse na to, że opóźnia miesiączkę są bliskie zeru.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat krwawienia z odbytu odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Petting nie prowadzi do ciąży, więc jeśli zachowali Państwo ostrożność, to nawet podczas dni płodnych ta forma zbliżenia nie powinna stanowić zagrożenia. Co do braku miesiączki, proszę pamiętać, że zaburzenia cyklu, wynikające z niewielkich zaburzeń hormonalnych (np. wskutek stresu, zmiany diety, infekcji) mogą wystąpić u każdej zdrowej, dotychczas regularnie miesiączkującej kobiety.

Jeżeli jednak krwawienie nie nastąpi mimo upływu czasu, proszę skonsultować się z ginekologiem – badanie palpacyjne lub USG TV powinno wskazać przyczynę braku okresu.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.