Co może być przyczyną obrzęków naczynioruchowych i zespołu ustnego?

Dzień dobry, Co może być przyczyną obrzęków naczynioworuchowych i zespołu ustnego, gdy wyniki zarówno tryptazy, spirometrii jak i IGgE całkowitego są idealne? Jestem dla pewności na dość ścisłej diecie antyhistaminowej. Stwierdzono u mnie alergię na kota, trawy, pleśnie, roztocza, pyłek brzozy i orzechy laskowe, ale nie mam z nimi styczności. Wczoraj, wiedząc o wizycie w domu, w którym jest kot, zażyłam profilaktycznie lek antyhistaminowy, a mimo to i tak obudziłam się z obrzękiem i biegunką.

Ma pani silną alergię krzyżową na pokarmy jest to wysoce prawdopodobne. Trawy- np kiwi marchewka jablko, brzoza- np jabłko gruszka, roztocza- np ryby owoce morza, kot- np wieprzowina....itd. może to być zespół Oas czyli zespół alergii jamy ustnej - obrzęk warg języka podniebienia powiek uszu - po zjedzeniu różnych pokarmów. Warto też zbadać poziom we krwi inhibitory c 1 estrazy. Zapraszam Wigury 19 szpital sw rodziny. Wizyta darmowa. Tel 608021224 .