Co może być przyczyną zaburzeń hormonalnych?

Witam, Od paru miesięcy miesiaczkuję nieregularnie. Zdarza się, że okres nie pojawia się w bieżącym miesiącu, tylko dopiero w następnym. I trwa do czterech dni. Obecny miesiąc już się kończy, a ja nadal nie mam okresu. Ostatni miałam bodajże na początku października albo pod koniec września. Dodam, że nie mam żadnych zaburzeń hormonalnych. Co więc może być przyczyną? Do ginekologa nie mam zamiaru się wybierać, ponieważ nie chcę, żeby mnie ktoś obcy dotykał.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyną może być właśnie ginekologiczna, np torbiele na jajnikach, dlatego sugeruję udać się na kontrolę do ginekologa.
Pozdrawiam