Co może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania?

Witam, od ponad 2 miesięcy przebywam za granicą. Ostatni okres pojawił się 8.07 i trwał ok 6 dni. Od tej pory zamiast okresu 2 razy wystąpiło plamienie (24.07 i około miesiąc później). Robiłam już 4 testy ciążowe (pierwszy na początku sierpnia, ostatni na początku września), każdy wyszedł negatywny. Do tego mam obrzmiałe piesi i wzdęty brzuch. Co zatem może być przyczyną takich zaburzeń? Dodam, że chwilowo niestety nie mam możliwości udania się do ginekologa. Proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciążę w Pani przypadku raczej można wykluczyć , ale niestety ciężko tylko na podstawie tego opisu stwierdzić co jest przyczyną tych zaburzeń ( przyczyn może być wiele min. zaburzenia hormonalne wywołane różnymi czynnikami). Proszę koniecznie zgłosić się do ginekologa przy najbliższej możliwej okazji celem badania ginekologicznego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych ( np usg). Pozdrawiam