Co może oznaczać ból węzła chłonnego pod pachą?

Witam. Wystąpił u mnie ból węzła chłonnego pod pachą, tak przynajmniej na początku myślałam. Po paru godzinach ból zaczął "iść" w kierunku łokcia po wewnętrznej stronie ręki i stał się nie do wytrzymania, praktycznie nie mogę wyprostować ręki. Wydaje mi się, że ból idzie wzdłuż dużej żyły. Czy to może być coś poważnego? Po jakim czasie nieustąpienia objawów należy iść do lekarza i do jakiego dokładnie powinnam się zgłosić? Czy lekarz pierwszego kontaktu coś pomoże?

Lek. Michał Lenard

Należy skierować się do lekarza rodzinnego, który Panią zbada i ewentualnie skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!