Co może oznaczać dyskomfort przy połykaniu?

od pewnego czasu czuję dyskomfort przy połykaniu pojawia sie uczucie bólu w gardle po lewej stronie, przełyku ból promieniujacy do ucha nie jestem przyziebiona, mam uczucie jakby był powiekszony wezeł chłonny z tej strony szyi ten stan trwa mniej wiecej od pół roku teraz doszedł jeszcze kłujący ból na czubku głowy sama nie wiem czy to ma zwiazek z gardłem

Opisane objawy wskazują raczej na zaburzenia nastroju, Zaburzenia nastroju i łaknienia mogą dawać różne objawy ; Najważniejsza ocena objawów , ocena sprawności i stanu ogólnego Pacjenta, obciążeń zdrowotnych, trybu życia, nastroju... wyników badań, leczenia etc... Pozdrawiam