Co może oznaczać kłucie w brzuchu?

Witam ok. 1 miesiąc temu zaczęło mnie kuć w klatce piersiowej. Lekarz zrobił ekg, morfologię wszystko ok. Dał tabletki na refluks żołądka- stwierdził, że ten ból to od tego. Było ok. jednak 3 dni temu tabletki się skończyły i problem powrócił. Byłam u lekarza i prosiłam o gastroskopię ale znowu dał tylko tabletki. Jestem osobą nerwową i zestresowaną- ostatnio przeżyłam rozwód i zapalenie płuc u syna. Może to jednak nerwy. jesli to refluks to czego unikać w pożywieniu. Bardzo lubię jeść, choć ważę 46kg. Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli podejrzewa się chorobę refluksową przełyku (jak u Pani) to można podjąć wstępną terapię przez 2 tygodnie. Jeżeli objawy ustąpiły, to uzyskuje się potwierdzenie diagnozy i kontynuuje leczenie bez dodatkowych badań. Gastroskopię wykonuje się u os. powyżej 40 lat, przy zaburzeniach połykania, bolesnym połykaniu, utracie masy ciała czy w przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego. Zawsze jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości proszę pytać lekarza prowadzącego - on Pani wszystko wyjaśni, poza tym będzie mógł dokładniej Pani odpowiedzieć na pytanie, ponieważ zna Pani stan kliniczny a decyzję o sposobach diagnostycznych zawsze należy podejmować w zależności od stanu pacjenta.