Co może oznaczać mój problem ze szczęką?

Witam mam 25 lat. Natura mojego problemu jest nie jasna i nie wiem do jakiego lekarza powinienem się udać. Parę miesięcy temu strzeliło mi coś mocno przy skroni i od tamtego momentu mam problem ze stawem skroniowo - zuchwowym. Byłem z tym problemem u chirurga szczękowego lecz on powiedział ze nic specjalnie sie nie dzieje. Ciekawa sprawa tylko że, wyobraźcie sobie państwo ze kiedy zuchwa ze tak powiem zbacza do przodu mówie o stronie lewej. mam problem z przełykaniem uczucie to jest dziwne jakbym miał ciało obce w przełyku nasila sie podczas picia jedzenia i towarzyszy temu ból takie ukłucie tuż pod kątem zuchwy do tego drapanie i ucisk zaraz przy kości gnykowej oczywiście po lewej stronie. A gdy ze tak powiem podciągnę sb szczekę do tyłu mięśniem badz troszkę nastawie ją bardziej ,,cofnę mechanicznie '' do tyłu problem znika. mam to codziennie od pol roku. moje pytanie jest następujące czy wlasnie przez szczęke może byc ucisk na jakis nerw mięsien czy moze nawet tętnicę szyjną cokolwiek ? Dodam że jest to uporczywa sytuacja i bardzo w zyciu męcząca. Prosze o propozycję i jak najszybsza odpowiedz

Zwykle w takich przypadkach wskazane jest zespołowe leczenie zwyrodnienia stawu skroniowo żuchwowego. Obejmuje ono korektę zgryzu i postawy a także asymetrii czaszkowo-zgryzowej. Dobrze jest trafić do lekarza zajmującego się cjirodoncją a także do fizjoterapeuty specjalizujące się w technice P-DTR. Pozdrawiam