Czy takie bóle mogą być wywołane stresem?

Dzień dobry, Od ponad pół roku męczą mnie bóle szyi, po stronie lewej. Szczególnie przy lekkim już odgięciu głowy do tyłu, czasem przy szerszym otwarciu ust. Aktualnie problem sprawia nawet skierowanie głowy i przybliżenie lewego ucha do lewego ramienia. Nie miałam urazu, wypadku. W RTG wyniki niestabilność na poziomie c3-c4, które wg dwóch ortopedów, nie dają takich objawów. Zrobiono USG szyi i po lewej stronie są 3 powiększone węzły chłonne (kąta żuchwy) w wymiarach ok 1 cm. Na tarczycy w lewym płacie guzek także 1 cm. Zrobiono nawet rezonans szyi, żeby wykluczyć przepuklinę czy inne zmiany - wyszło prawidłowe. Studiuję medycynę i zaczynam się martwić. Ból jest dalej coraz większy a ja odbijam się od lekarza który rozkłada ręce. Na prawdę to bardzo przeszkadza w codziennym życiu. Nie wiem już gdzie się udać i co sprawdzić i proszę nie pisać, że to nerwobóle czy problem wywołany stresem....

Opisane przez Panią objawy oznaczają najczęściej nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu czaszkowo-zgryzowego. Asymetria czaszkowo-zgryzowa, przechył płaszczyzny zgryzu, zwyrodnienia stawu skroniowo żuchwowego - to najczęstsze przyczyny tego typu objawów. Oprócz diagnozy tego regionu, radzę skonsultować z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR. W Warszawie może to być np Paulina Sobczak z Fizjo4life. Pozdrawiam