Co może oznaczać powtarzające się przeziębienie w ciągu 12 miesięcy?

Co może oznaczać powtarzające się przeziębienie 15 razy w ciągu 12 miesięcy?Najpierw wielokrotność kichania w ciągu 2-3 dni potem najpierw przezroczysty katar,lekki kaszel później obfity katar barwy przezroczysto żółtej a nawet lekko brązowawy przeziębienie trwa ok 14-20 dni kilka dni przerwy i spowrotem to samo. To coś poważnego bo na pewno nie jest to normalne.Stosowałem różne leki na przeziębienie potem przepisywane przez laryngologa do nosa i na alergie nadal nic. Prosze o wyczerpującą odp.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Zdecydowanie proponowałbym konsultację z immunologiem klinicznym, być może powodem nawracajacych infekcji są zaburzenia odporności.