Co może oznaczać taki pulsujący ból z tyłu głowy podczas wysiłku?

Mam 17 lat w czerwcu bieżącego roku ukończę 18 lat. Jestem mężczyzną i ćwiczę na siłowni. Podczas ostatniego treningu, podczas wyciskania leżąc zaczęło mi pulsować z tyłu głowy i boleć. Wydaje mi się, że mam z tyłu głowy, po prawej stronie guza, zlokalizowany jest od końca kości w górę, taka jakby wypukłość. Jest twardy jak kość. Wydaje mi się, że jestem senny i zmęczony, ale nie wiem, może po prostu dlatego, że nie chcę o tym myśleć. Proszę o poradę, bo już się nakręciłem.

Witam serdecznie!

Do rozpoznania przyczyn Pana dolegliwości konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który wykona podstawowe badania. Pana opis jest zbyt skąpy oraz nie mam możliwości osobistego Pana zbadania, by móc postawić jakiekolwiek rozpoznanie wstępne.
Ból głowy pojawiający się w czasie intensywnych ćwiczeń na siłowni może świadczyć o nadciśnieniu tętniczym pierwotnym lub wtórnym do innej choroby.
Do czasu wizyty u lekarza sugerowałabym zrezygnować z ćwiczeń na siłowni.

Pozdrawiam