Co może oznaczać taki skrzep?

Dzień dobry, mam 20 lat od ok. Miesiąca przyjmuje hormony Aidee. Od tego momentu mam problemy z miesiączka, plamienia miedzymiesiączkowe, 4 plamy na ciele które nie znikają, obawiam się ze hemoroidy ponieważ nie raz dostaje okropnego bólu w odbycie. Ponad 2 miejsce temu leżałam w szpitalu z powodu zapalenia miednicy mniejszej od tej pory Jestem pod stała opieka ginekologa, z Usg wychodzi ze jest wszystko dobrze, macica bez zarzutów, jedynie na jednym jajniku pęcherzyk. Lekarz słysząc moje objawy, zlecił mi tygodniowy pobyt w szpitalu aby zrobil mi wszystkie potrzebne badania żeby stwierdzić czy Aidee jest dla mnie. Niestety w tym miesiącu nie mogę isc do szpitala z powodu zaplanowanych wyjazdów. Wczoraj dostałam miesiączkę (spóźnioną) w nocy obudził mnie bol brzucha, mam skrzep krwi. Dzisiaj zauważyłam dosyć niepokojąca wielkość skrzepu. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu może wynikać, że objawy mogą być związane z przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej. Niepokojące symptomy, takie jak krwawienia międzymiesiączkowe i plamy na skórze, należy zawsze zgłaszać lekarzowi prowadzącemu, aby można było zdiagnozować przyczynę i zapewnić odpowiednie leczenie.

Bóle w okolicy odbytu mogą być spowodowane hemoroidami, ale mogą być również związane z innymi problemami, takimi jak zaparcia, nierównowaga hormonalna lub infekcja intymna.

Co do skrzepów krwi, to są one dość powszechne w trakcie miesiączki i zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu. Jednakże, gdy skrzepy są duże lub występują zbyt często, może to wskazywać na problemy zdrowotne, takie jak mięśniaki macicy lub zaburzenia krzepnięcia krwi.

W razie możliwości, zalecamy zastosować się do rekomendacji lekarza i wykonać pełną diagnostykę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszych artykułach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-i-brazowe-skrzepy-w-trakcie-brania-tabletek-antykoncepcyjnych-dlaczego-tak-sie-dzieje

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzepy-i-krwawienie-po-zastosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.