Co może oznaczać taki stan u 26-latki?

Witam, Ponad tydzień temu wróciłam z zza granicy, czas podczas wyjazdu spędzałam bardzo aktywnie. Niestety bez okrycia głowy. W ostatnim dniu spędziłam bardzo dużo czasu na słońcu. Tego też dnia zaczęłam się źle czuć (osłabienie, zawroty głowy). Następnego dnia zaczęły się wymioty. Brak apetytu. Od tamtego czasu cały czas czuję się tak jakbym była pijana, nie mam na nic siły. Zawroty sa szczegolnie dokuczliwe podczas chodzenia. Tomograf głowy OK, elektrolity w normie, wyniki krwi/ciśnienie/ekg też. Zalecenia lekarzy to picie wody 2l dziennie i tyle jednak nie widzę żadnej poprawy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale z powodu nerwicy drapie uszy patyczkiem kosmetycznym do krwi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

promienie słoneczne mogą nie tylko prowadzić do oparzeń, ale też w gorszych przypadkach potrafią spowodować przegrzanie organizmu i w rezultacie prowadzić do udaru słonecznego.

Główne objawy udaru cieplnego to przede wszystkim: bóle głowy, zawroty głowy, stan gorączkowy, dreszcze, osłabienie organizmu, a także nudności i wymioty. Często zdarza się, że symptomy rozwijają się kilka dni, dlatego warto obserwować swoje ciało.

Pomocne w zwalczaniu udaru są chłodne napoje i zimne okłady w szczególności na głowę i klatkę piersiową. Jeżeli objawy się nasilają, należy niezwłocznie udać się na SOR.

Co do Pani tiku nerwowego polegającego na drapaniu ucha patyczkiem higienicznym, to musi Pani wiedzieć, że jest to bardzo niezdrowe i należałoby zrobić wiele, żeby go zwalczyć. Jeżeli takie rany krwawią, można bardzo łatwo zarazić się różnymi chorobami, które są przenoszone drogą krwiopochodną. Można też uszkodzić słuch.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje objawy udaru słonecznego:

https://portal.abczdrowie.pl/udar-cieplny-i-sloneczny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.