Co może oznaczać to zgrubienie na dziąśle?

Dzień dobry Mam problem na dziąśle pojawiło się u mnie lekkie zgrubienie, w połowie dziąsła nad dolną kością w jamie ustnej. Nie boli mnie to zgrubienie w postaci kulki, ostatnio byłem na przeglądzie zębów gdzie dentysta stwierdził że wszystko z moimi zębami ok tylko został zdjęty kamień. Mam też problem z powracającymi aftami dentysta nie był w stanie powiedzieć czym są spowodowane wyniki badań mam dobre. Czym może być spowodowane to zgrubienie, powracające afty?. Zęby kontroluje regularnie.

Odnośnie zgrubienia wskazana konsultacja chirurga stomatologicznego i ocena RTG.

Jeśli dentysta nie wie, skąd to zgrubienie, to może warto zapytać onkologa? Może Panu doradzi, do jakiego specjalisty jeszcze iść.