Co może oznaczać zbyt duży popęd seksualny?

od paru miesięcy ciągle mam ochotę na seks. bardzo często bywa, że się obudzę i jest moją pierwszą myślą. w pracy nie mogę się skupić nie raz na pracy, bo ciągle mam ochotę i nie raz bywa że muszę iść do łazienki i zrobić sobie dobrze bo inaczej mnie rozszarpie. każdemu klientowi który przyjdzie patrzę na rozporek i zastanawiam się jakiego ma dużego, a później sobie wyobrażam że uprawiam z nim seks. jest jeden problem- nie jestem w związku, masturbuję się codziennie, czasami nawet parę razy dziennie. nieraz mnie już łechtaczka boli i nie mogę osiągnąć orgazmu to jestem jeszcze bardziej wściekła. gdy byłam w związku to chłopak mi raz powiedział że jestem jakaś niewyżyta, bo miałam na niego ochotę za każdym razem gdy się spotkaliśmy... trochę mi już przeszkadza tak wysokie libido... nie wiem mam jakieś zaburzenia hormonalne czy po prostu taki temperament? ginekolog lub endokrynolog mi przepisze coś na obniżenie?

Witam Panią,
Środki farmakologiczne obniżające libido
zwykle przynoszą więcej szkody niż pożytku.
Ponieważ seksualność człowieka jest ściśle powiązana
z jego psychiką, należałoby najpierw dotrzeć
do źródła Pani wzmożonego zainteresowania seksem.
Być może w ten sposób kompensuje Pani sobie jakąś
niezaspokojoną potrzebę z dzieciństwa.
Przyczyną mogą być też np. trudne doświadczenia
w przeszłości, np. śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców itd.
Na seksualność człowieka mogą wpływać
również zaburzenia nerwicowe, stres lub depresja.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do Pani szczególnego
zainteresowania seksem.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani „ciągłej ochoty na seks” i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Można też skorzystać z usług seksuologa.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl