Dlaczego nie odczuwam popędu seksualnego?

Mam 44 lata. Leczę depresję od 12 lat z przerwami (stabilne polepszenie samopoczucia). Gdy przyszła depresja bardzo obniżyło mi się libido. Gdy lekarz zapisał mi Faxolet ER samopoczucie psychiczne było coraz lepsze, niestety libido spadło do zera. Po konsultacji z lekarzem przerwałam leczenie. Libido wzrosło. Niestety teraz depresja znowu "wraca" i lekarz karze brać te same leki. Dla mojego męża sex ma duże znaczenie i tak jest bardzo wyrozumiały. Boję się, że w końcu mnie zostawi, bo nie umiem sprostać minimum. Tak bardzo chciałabym być aktywna i mieć ochotę. Czy jestem aseksualna?

Witam, proszę porozmawiać z lekarzem, seksuologiem. Spadek libido ma związek z zaburzeniami depresyjnymi. W depresji nie umiemy czerpać przyjemności, cieszyć się różnymi rzeczami, tracimy również zainteresowanie seksem. Przesyłam link do artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/spadek-libido
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka