Czy mam zbyt duży popęd w stosunku do żony?

Od ponad 4lat jestem w związku 5m-cy po slubie. Od początku związku kochalismy sie codziennie a nawet kilka razy dziennie po jakims czasie to sie zmieniło. Ma do mnie pretensje że chce się kochać codziennie że to dla niej za dużo i żebym się udał do lekarza ponieważe dużo. jestem erotomanem. Nie zdradzam kocham tylko ją czepia się ze chcę ją. Całować czesto w dzien że jak przechodze kolo niej i lapie ją za posladki to zboczony jestem. Czy cos ze mna jest nie tak?? Proszę odp. Ja 28 lat zona 25

Szanowny Panie,

każdy z nas ma inne potrzeby seksualne. Pan może odczuwać większą potrzebę zbliżeń niż Pana partnerka. Jest Pan młodym mężczyzną i normalne jest, że zwraca Pan uwagę na swoją partnerkę, ma fantazje seksualne i potrzebę mówienia o seksie.
A skąd wniosek, że jest Pan erotomanem?

Warto przede wszystkim porozmawiać z partnerką, powiedzieć, że ilość kontaktów seksualnych w związku dla Pana nie jest wystarczająca. Nie chodzi tu wyłącznie o współżycie, ale także o pieszczoty, czułość i bliskość: przytulanie się, dotykanie i pocałunki.

O takich sprawach warto rozmawiać i szukać wspólnych rozwiązań. Jeśli Pana sytuacja w związku nie zmieni się, mimo rozmów i prób porozumienia, warto skorzystać wspólnie z pomocy seksuologa lub psychologa.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Pana,

wiele czynników ma wpływ na popęd seksualny, jednym z nich jest ogólny temperament seksualny, który jest warunkowany genetycznie. Opisane przez Pana zachowania, o ile nie dominują całkowicie Pańskiego życia, nie są związane z zaburzeniami zachowania. Warto porozmawiać z żoną jakie są przyczyny spadku jej libido (napisał Pan że wcześniej kochaliście się częściej i było to akceptowane przez partnerkę). Być może (np. w związku z zawartym przez Was małżeństwem lub potencjalną przeprowadzką "na swoje" - znam mało szczegółów by spekulować) jest to spowodowane większym obciążeniem odpowiedzialnością, obowiązkami czy stresem (niekoniecznie w domu ale także np. w pracy, na uczelni). Częstym powodem spadku libido może być także strach przed nieplanowaną ciążą czy spadek samooceny (np. w związku ze wzrostem masy ciała).
Przyczyn może być wiele.
Często wystarczy sama rozmowa w miłej, spokojnej, przyjaznej atmosferze -bez podtekstów. Być może żona, kiedy poczuje się zrozumiana postanowi sama wyjść z inicjatywą.

W razie kłopotów z porozumieniem warto skorzystać z pomocy psychologa lub seksuologa.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk