Nadmierny popęd seksualny

Witam serdecznie, Mam 22 lata i jestem mężczyzną. Z moją partnerką jestem od 3 lat. Mój problem dotyczy, że tak sobie pozwolę powiedzieć, chęci nadmiernego współżycia z moją partnerką. W sumie to nie tylko z nią... po prostu jak widzę jakaś atrakcyjną kobietę to nie zawsze, ale przeważnie pierwsze co nasuwa mi się na myśl to chęć na to, aby już z nią uprawiać seks w różnego rodzaju pozycjach. Moja partnerka zwracała mi już uwagę, że po prostu mówię jej tylko o czymś co jest związane z seksem, ale jakoś zbytnio się tym nie przejmowałem i zmieniałem temat gdy zaczynała o tym rozmawiać, ale teraz już nie mogę jej okłamywać. Chcę z tym coś zrobić. Jeżeli chodzi o moje samopoczucie to przeważnie czuję się dobrze, ale gdy uprawiam seks to jakoś mi lepiej. Robimy to co 3 dni, raz w tygodniu a czasem nawet i 3 razy w tygodniu, to zależy. Wydaje mi się, że to jest normalne jeśli chodzi o to jak często się kochamy. Tylko czy aby na pewno? Czy naprawdę mowie jej o seksie za dużo? Wydaje mi się, że nie, ale ona tak twierdzi. Jak często o tym mówię to teraz jest mi ciężko powiedzieć, ale dodam, że jest to wtedy, kiedy widzę np. w filmie pornografię… Może i wcale mi nic nie dolega tylko coś z moja partnerką jest nie tak? Dodam, że zwierzyła mi się, że doznała raz chyba jakiegoś szoku, czy być może nawet i obrzydzenia do seksu. W trzech słowach opiszę to, co mówiła: „raz przyszedł do mnie i się na mnie rzucił, wziął mi ręce do tyłu i zaczął wkładać swojego penisa, nie mogłam nic zrobić, potem poszedł i mnie zostawił, ja byłam cała w krwi…”. Proszę o jak najbardziej wyczerpującą odp. do tego, co napisałem. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Każdy z nas ma inne potrzeby seksualne. Pan może odczuwać większą potrzebę seksu niż Pana partnerka. Jest Pan młodym mężczyzną i normalne jest, że zwraca Pan uwagę na atrakcyjne kobiety, ma fantazje seksualne i potrzebę mówienia o seksie.
Pana partnerka najwyraźniej przeżyła trudne chwile związane ze sferą seksualną i może faktycznie czuć z tego powodu obrzydzenie do współżycia. Warto z nią o tym porozmawiać. Pana potrzeba rozmów o seksie może wywoływać w niej trudne emocje i wspomnienia. Z drugiej strony Pan może czuć tak silne podniecenie widząc inne kobiety czy oglądając sceny seksu, ponieważ ilość kontaktów seksualnych w związku dla Pana może być niewystarczająca. Nie chodzi tu wyłącznie o współżycie, ale także o pieszczoty, czułość i bliskość (przytulanie się, dotykanie i pocałunki).
O takich sprawach warto rozmawiać i szukać wspólnych rozwiązań. Jeśli Pana sytuacja w związku nie zmieni się, mimo rozmów i prób porozumienia, to warto skorzystać wspólnie z pomocy seksuologa lub psychologa.

Pozdrawiam