Co może powodować słony posmak skóry?

Co może powodować slony posmak skory dodam że mam stany podgoraczkowe , w RM serca opisano nieliczne włóknienia lewej komory ob crp zawsze w normie w usg serca przezprzelykowym zgrubienie zastawki mitralnej pęknięcie IAS przy styku zastawki przeciek lp pl , torbiele podchrzestne w kręgosłupie ls w zatokach zebodolowych 4mm i 9mm Antybiotyki nie pomagają po sterydach objawy się nasilają w badaniu okulistycznym stwardnienie naczyc plamki ha 1st obecnie w oczach nie ma zmian torbiel w zatoce szczękowej znikł badanie moczy liczne pasma śluzu krwinki biale krwinki czerwone bialko 50 posiew jalowy gfr ok kreatynina ok morfologia ok czy to pasozyty ? Slony posmak skory jakby toksyny skas się przedostawały do organizmu d dimery 660 ige 720

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana obawy związane ze stanem zdrowia. Jeżeli taki niespecyficzny objaw utrzymuje się od dłuższego czasu, nie należy go ignorować. Prawidłowo więc, że wykonano już pewną diagnostykę, która mogła wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Słony smak, skóry może niekiedy występować jako objaw konkretnej jednostki chorobowej, ale też może być wynikiem diety, bogatej w produkty przetworzone, ze zwiększoną podażą soli.

Taki objaw mógłby się pojawiać u osób chorujących na przewlekłe schorzenia nerek, a także przyjmujących na stałe leki stosowane w leczeniu takich przypadłości. Dodatkowo nadmiar sodu w surowicy krwi oraz moczu może wpływać na słony posmak skóry. Należy podkreślić też, że nadmiar sodu może przyczyniać się też do wzrostu ciśnienia krwi oraz chorób krążenia.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem internistą oraz nefrologiem. Specjalista zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz ewentualnym leczeniu.

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/slona-skora-moze-swiadczyc-o-problemach-z-sercem-zjawisko-zaobserwowano-u-osob-z-chorobami-nerek

https://portal.abczdrowie.pl/hipernatremia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.