Co może znaczyć ból pod prawą żuchwą?

Bol pod prawą zuchwa promieniuje do ucha chrypka, uczucie zlego przelykania co to moze byc

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wymienione przez Panią objawy mogłyby wskazywać na wiele przypadłości oraz przyczyn. Nie napisała Pani, czy przyjmuje jakieś leki na stałe oraz czy cierpi na pewne choroby przewlekłe. Bardzo ważne jest również, od jakiego czasu występują takie dolegliwości.

Ból pod żuchwą promieniujący do ucha, prawdopodobnie może wskazywać na problemy z gardłem lub zatokami, wynikającymi z infekcji dróg oddechowych. Takie dolegliwości bólowe mogłyby również wynikać z przytkania trąbki słuchowej z powodu długotrwałego kataru i zalegania wydzieliny w zatokach. Bardzo często również, problemy z zębami oraz nieleczone stany zapalne jamy ustnej, a także obecność zębów przeleczonych kanałowo mogą powodować podobne objawy.

Z racji pewnej odległości, trudno jest określić przyczynę Pani bólu oraz ocenić stan zdrowia. Proponujemy więc wizytę u lekarza internisty i laryngologa. Specjalista podejmie decyzje o dalszych badaniach oraz leczeniu, aby złagodzić towarzyszące Pani objawy.

Istotnymi badaniami były by: tomografia komputerowa zatok, USG szyi, badanie stomatologiczne oraz pełna morfologia krwi wraz z CRP.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-szczeki-przyczyny-objawy-leczenie

https://zdrowie.parenting.pl/szyjnopochodny-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-ucha-charakterystyka-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.