Co może znaczyć ból żył w ręce?

Szanowny Doktorze często bolą mnie żyły w prawej czy też lewej ręce Co to morze być proszę odpisać ponieważ zaczynam się bac

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Pana ból w okolicach żył na rękach może świadczyć o bardzo poważnej chorobie zakrzepowego zapalenia żył. Przyczynia się ona do spowolnienia przepływu krwi w żyłach i nieleczona prowadzi do poważnych rozstrojów zdrowotnych, a nawet śmierci. Do innych objawów tej choroby należy silny ból rąk i widoczny na nich obrzęk.

Przyczynami takiego stanu mogą być między innymi: cukrzyca, choroby serca, duża otyłość, urazy mechaniczne kończyn górnych, ciągłe drętwienie rąk - na przykład przy długotrwałym leżeniu w łóżku.

Jeżeli ból nie ustępuje, a Pan nie jest pewny stanu swojego zdrowia, zalecamy udanie się na izbę przyjęć, albo od razu do flebologa, który zajmuje się schorzeniami układu krwionośnego. Przeprowadzając odpowiednie badania, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować ewentualne leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami użytkowników, którzy zmagali się z podobnym do Pana problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-zyl-w-rece-u-26-letniego-mezczyzny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/widoczne-sine-zyly-ktore-bola-podczas-uciskania

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zyl-w-rece-i-dretwienie-konczyn

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.