Co może znaczyć ta nerwowość e takich sytuacjach?

Dzień dobry, mam nietypowy problem, będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie jak np ręką ociera się o rękę, nogi się stykają koszulka ociera się o ciało, i to powoduje nerwowość,, drażliwosc, napinanie mięśni,, po prostu jest to bardzo męczące bo ciągle o tym myśle i to mnie drażni, utrudnia funkcjonowanie, nie wiem czy to kwestia głowy czy czegoś innego.

Dzień dobry,

Warto przeanalizować kiedy pojawiły się zachowania, o których Pan pisze. Kiedy zaobserwował Pan pierwsze objawy i czy zmieniają się one, ulegają nasileniu.

Powodem Pana trudności może być zespół natręctw, którego istotą jest występowanie natrętnych zachowań czy myśli w takiej ilości, że zaburzają funkcjonowanie człowieka i wpływają powstanie dyskomfortu psychicznego. Warto skorzystać z konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej, aby ukierunkować dalsze działania. Terapia poznawczo-behawioralna może przynieść ulgę.