Co mogą znaczyć natrętne myśli w czasie stosunku?

Witam Mam pewien problem, a mianowicie męczą mnie obrazy myślowe podczas seksu, sytuacji intymnych i podniecenia. Mówiąc prościej myśle u ludziach, o których w tym danym momencie nie chcę myśleć np: o kimś z rodziny. Staram się na siłę myśleć o mojej dziewczynie, która jest ubrana w seksowną bieliznę lecz bardzo rzadko udaje się, ze tak powiem podmienić myśli. Jest to frustrujące, ponieważ nie czerpie satysfakcji z seksu, z tego co z nim związane również z tego, że jestem mężczyzną. 5 lat temu zdiagnozowano u mnie nerwice natręctw. W sumie od dzieciństwa miałem natręctwa myślowe, lecz nie było to tak wielkim problemem jakim jest teraz.

Dzień dobry,

Wydaje się, że sam Pan właściwie określił źródło opisanego problemu, który nie tyle dotyczy natrętnych myśli w czasie odbywania przez Pana stosunku seksualnego, ile natrętnych myśli w ogóle. Warto zatem spróbować zacząć sobie radzić z ww. i skorzystać w pierwszej kolejności z konsultacji psychologicznej, a następnie psychoterapii, dzięki której być może uda się Panu złagodzić przynajmniej objawy nerwicy natręctw, towarzyszącej Panu od dzieciństwa.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl