Zmiana zachowania u kobiet a wiek

Czy kobieta jak jest nerwowa to mija to z wiekiem?

Dzień dobry!

Cechy, predyspozycje, skłonności do jakiś zachowań itp. nie są bezpośrednio związane z wiekiem. Wynikają raczej z temperamentu, osobowości, okresu dzieciństwa i dojrzewania, atmosfery domu rodzinnego, szczególnie istotnych życiowych wydarzeń, traum i sukcesów, relacji, jakie nawiązuje się z ludźmi, sposobu myślenia, poglądów, przekonań - i wiele innych. Jest możliwe, że "nerwowość" danej osoby/ kobiety z czasem będzie słabła, mijała. Jest jednak równie prawdopodobne, że może się nasilać, utrwalać. Jeśli nerwowość wydaje się być bardzo silna, utrudnia codzienne funkcjonowanie, bycie w związku itp. warto rozważyć psychoterapię, także wykluczenie np. nerwicy, zaburzeń lękowych, depresji itp.

Pozdrawiam!

To zależy, czy nerwowość wynika z sytuacji w jakiej się znajduje, z współistniejącej choroby czy zaburzeń np endokrynoligicznych czy z cech i doświadczeń osobistych. W tym pierwszym przypadku rzeczywiście powinna ustąpić, w drugim minie po poradzeniu sobie z chorobą. Ważne jest także to, co rozumie Pani przez pojęcie: nerwowość?