Zaburzenia zachowania u młodej kobiety

Osoba cicha skryta, nagle coś się z nią stało. Nie mogliśmy się z nią dogadać. Raz mówiła normalnie, raz dziwnie. Tak się również zachowywała. Krzyczała, skakała, tłukła talerze. Była nieświadoma. Myśleliśmy, że to udar lub wylew. Jednak Pan z karetki to wykluczył. Skierowali ją do szpitala psychiatrycznego. Co to może być ? Młoda kobieta... coś jakby jej się stało nagle w głowę. Mówiła takie niestworzone rzeczy,i tak się zachowywała... Co to ? Nie daje mi to spokoju.

Podobne objawy moga wynikać z różnych zaburzeń o tle zarówno somatycznym (organicznym), psychiatrycznym (zaburzenia osobowosci, psychoza, schizofrenia itp), a także związanym z nadużyciem środków psychoaktywnych (np dopalaczy, narkotyków itp). Istotne jest, ze jest pod opieką specjalistów, którzy zdiagnozują i zlecą odpowiednie leczenie.

Dzień dobry.
Nie podejmę się niestety przeprowadzenia diagnozy, mogę jednak uspokoić, że na oddziale po zebraniu dokładnego wywiadu specjaliści będą w stanie zaopiekować się tą Panią.
Zachowania, które zazwyczaj nie pasują do danej osoby i które pojawiły się nagle mogą świadczyć o wystąpieniu naprawdę różnych zaburzeń o różnym pochodzeniu. Może to być np. epizod psychotyczny, który po podaniu odpowiednich leków stabilizuje zachowanie i umożliwia przede wszystkim złapanie kontaktu, a dalej odpowiednią psychoterapię.
Jeśli jeszcze Pani nie skorzystała ze skierowania, a stan będzie ostry (i niebezpieczny dla jej zdrowia lub otoczenia) niezbędne będzie zawiezienie jej do oddziału szpitala psychiatrycznego. Mam nadzieję, że wszystko się pomyślnie ułoży. Pozdrawiam serdecznie