Co powoduje niestabilność emocjonalną?

Witam serdecznie, Skad sie biora w czlowieku zaburzenia emocjonalne i przez to tj spowodowane?.Z czego sie bierze niestabilnosc w czlowieku/.Jak sobie z tym radzic?.Bardzo prosze o wiadomosc. Z wyrazami szacunku, Jagoda C.

Witam serdecznie,

Powodów zmienności emocjonalnej może być wiele. Na przykład niestabilność może być związana z dużym napięciem i przez to szybkimi przeskokami od stanu spokoju po silną złość czy smutek. Warto byłoby aby może skorzystać z wizyty u psychoterapeuty aby móc coś więcej powiedzieć o przyczynach niestabilności u Pani. Podczas spotkań można również nauczyć się jak sobie radzić z takimi skokami emocji.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Dzień dobry!

Osobowość człowieka kształtuje się głównie w okresie dzieciństwa i dorastania - na bazie wrodzonego temperamentu, ale też okoliczności, atmosfery domu rodzinnego, środowiska dorastania, przyjętego wychowania, szczególnie istotnych wydarzeń życiowych itp.
Drogą pracy nad zmianami cech swojej osobowości jest psychoterapia. "Niestabilność emocjonalna" może być także objawem chorób i zaburzeń, np. depresyjnych, lękowych itp. - wtedy warto także skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!