Co może znaczyć taki wygląd nóg u córki?

Witam, córka ma 5 miesięcy. Zauważyłam ostatnio, że nóżki córki robią się sine i mają czerwone plamy gdy ma opuszczone nóżki nawet gdy zasypia mi na kolanach i nie ma żadnego ucisku na nią ani na jej nóżki gdy tylko podniosę jej nóżki do góry od razu wracają do normalnego koloru. Dodam, że mała często zarzuca nóżki na ochraniacz przy łóżeczku albo skopuje kołderke z siebie aby położyć na nią nogi. Czy to ma związek z jakąś chorobą?? Wybrać się z córką do lekarza czy to minie ?? Z góry bardzo dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam, proszę niezwłocznie skonsultować to z pediatrą – opisane przez Panią symptomy są niepokojące, a w przypadku tak małego dziecka nie wolno bagatelizować żadnych objawów ani tym bardziej czekać aż ustąpią. Często takie problemy z sinieniem świadczą o niedojrzałości organizmu małego człowieka lub są wynikiem ucisku – wówczas nie stanowią zagrożenia. Być może nie ma powodów do obaw, ale sinienie nóżek może sugerować problemy z krążeniem. Pediatra powinien obejrzeć i zbadać dziecko – może również zadecydować o dalszej diagnostyce i skierowaniu dziecka do poradni kardiologicznej lub pulmonologicznej. Natomiast obecność plam, być może wybroczyn, może wskazywać na problemy z układem krzepnięcia oraz wielu innych, których nie sposób wymienić w tym miejscu. Być może zainteresuje Panią również ten artykuł: https://parenting.pl/sinica. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.