Co może znaczyć takie samopoczucie i porywczość?

Od dłuższego czasu mam pewien problem. Mianowicie jestem w związku z chłopakiem którego bardzo kocham. Niestety między nami jest dobrze tylko wtedy gdy wszystko jest po mojej myśli. Gdy on zrobi coś co mi niekoniecznie się podoba robię mu okropne awantury, nie panuje nad sobą i później bardzo tego żałuje. Zamiast się cieszyć ze np. Spotykamy się pierwszy raz od kilku dni to potrafię cały czas robić kłótnie o to ze tyle czasu się nie widzieliśmy. Cały czas robię mu jakieś problemy o wszystko i bardzo żałuje tego później. Ponadto bardzo się boje o swoje zdrowie, boje się chorób różnych, gdy tylko coś mi się dzieje cały dzień myśle o tym i nie potrafię przestać, każdy objaw czytam w internecie co to może być. Często budzę się rano i zastanawiam się czy wstając nie będzie mi się kręciło w głowie i cały dzień później o tym myśle. Często tez płacze. Nie wiem co mi jest, naprawdę tak się żyć nie da

Dzień dobry,

Niestety na podstawie Pani opisu nie mogę postawić diagnozy i tutaj potrzebna byłaby konsultacja na żywo z psychologiem psychoterapeutą. Podejrzewam, że objawy te mogą mieć u Pani podłoże osobowościowe i najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia. Oczywiście to tylko moja hipoteza, gdyż szersze wypowiedzenie się na ten temat wymagałoby obszerniejszego wywiadu i m.in. sprawdzenia, czy nie doświadcza Pani jakiś innych objawów. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/