Co może znaczyć takie obniżone samopoczucie?

Witam . Mam 24 lat. Zauwazylam ze od kilku miesięcy mam ze soba problem. Jestem mama pol rocznego dziecka. Nic mi sie nie podoba nie cieszy mnie nie chce mi sie nic. Nie wiem co robić? Partner ma do mnie pretensje ze taka jestem. Nie moge sie z nim dogadac denerwuje mnie wszystko. On tez nawet jak cos robi. Co mam robic.?

Dzień dobry,
Oczywiście nie mogę stawiać diagnozy na podstawie tak krótkiego opisu, ale podejrzewam że może Pani cierpieć na depresję poporodową. Na samopoczucie może wpływać m.in. zaburzona równowaga hormonalna po ciąży oraz przeciążenie związane z opieką nad niemowlakiem. Przyjście na świat dziecka nawet radośnie wyczekiwanego wiąże się zawsze z ogromnymi zmianami życiowymi i to też może mieć negatywny wpływ na stan psychiczny. Doradzałabym konsultację z psychiatrą, gdyż pomocna mogłaby się okazać farmakoterapia i/lub jeśli lekarz uzna, że jest to wskazane rozmowy wspierające z psychologiem/psychologiem psychoterapeutą. Mam nadzieję, że to tylko przejściowy stan u Pani i z pomocą specjalisty objawy powinny z czasem minąć.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/