Czy to tylko chwilowy spadek samopoczucia czy coś więcej?

Czy to tylko chwilowy spadek samopoczucia czy coś więcej? Nie wiem jak zacząć i czy w ogóle zaczynać... Ale od jakiegoś czasu nie mam na nic siły, najchętniej przespałabym resztę życia... Nic mnie już nie cieszy, czuję się jakbym obserwowała swoje życie zamiast brać w nim udział, czuję, że gdzieś popełniłam błąd i jestem w niewłaściwym miejscu, ale nie ma drogi powrotnej.. Często się wyłączam, nie obchodzi mnie to co dzieje się obok.. chciałabym zrobić sobie chociaż na chwilkę przerwę od życia, przemyśleć i poukładać wszystko w głowie w ciszy i spokoju, bez otaczających mnie ludzi, bez oczekiwań i zobowiązań

Dzień dobry,
Na podstawie Pani opisu wnioskuję, że to mogą być początki depresji. Zastanawia mnie to od jakiego czasu trwa ten stan i z czym go Pani wiąże w swoim życiu. Depresję można zdiagnozować, gdy objawy trwają co najmniej dwa tygodnie. Nie jestem wstanie odpowiedzieć na pytanie, czy to tylko chwilowy spadek samopoczucia czy coś więcej. Niestety mam za mało informacji i to mogą być początki depresji, ale niekoniecznie gdyż może to być przejściowe. Odniosłam wrażenie czytając Pani pytanie, że być może znalazła się Pani w kryzysie życiowym. Doradzam obserwowanie siebie i jeśli objawy nadal będą się utrzymywały to warto skonsultować się z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby okazać się terapia lub krótkoterminowe wsparcie (np. w przypadku kryzysu życiowego). Mam nadzieję, że objawy ustąpią same.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/