Co na poranioną i popękaną śluzówkę odbytu?

Mojej córce został przepisany z powodu moczenia nocnego lek Ditropan, powoduje on skutki uboczne w postaci zaparć i pękania śluzówki odbytu. Lekarz nakazał kontynuować leczenie i zmianę diety ale z tym jest problem bo córka nie lubi owoców i warzyw. Czy podanie jej Fructolax kids to dobry pomysł? Czym leczyć poranioną śluzówkę odbytu - Alantan i Tormentiol działały przy podrażnieniu ale co robić jeśli pojawiają się pęknięcia na zwieraczu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku pojawienia się pęknięć konieczna będzie wizyta u lekarza. Zastosowanie preparatu błonnika wspomoże pracę jelit.