Co należy zrobić po rozerwaniu sutka kolczykiem?

Dzień dobry, kilka dni temu rozerwałam sobie sutek (prawie na pół) kolczykiem, który się w nim znajdował. Rana jednak nie zabliźnia się sama, stąd też moje pytanie, czy powinnam dalej poczekać i zostawić ranę do samoistnego zagojenia czy jednak będzie niezbędne szycie? Dziękuję

Za późno już na szycie takiej rany. To stara rana. Ranę zszywa się do około 12 godzin od powstania jak jest świeża. Potem już mimo szycia rany nie zrośnie się ona. Obecnie musi rana zgoić się wtórnie, przez ziarninowanie. Bedzie to niestety trwało długo i powstanie na pewno duża blizna.