Co oznacza ból klatki piersiowej i brzucha?

Witam, od dłuższego czadu bolą mnie plecy w okolicy piersiowej, bol promieniuję na klatkę piersiową i brzuch, czasami boli mnie w okolicy lędźwiowej, pośladki, czasem noga. Martwię się, że może być to coś poważnego, z sercem jest wszystko okej. Zastanawiam się, czy kręgosłup może dawać takie objawy ? Mam też silną nerwice i od razy w głowie pojawia mi się najgorsze scenariusze.

Witam,

owszem- dyskopatia kręgosłupa może dawać powyższe objawy (przydałoby się badanie obrazowe kręgosłupa i konsultacja neurologiczna)- jednak przy współistniejących zaburzeniach nerwicowych jest wielce prawdopodbne, że objawy te są somatycznym przejawem lęku (somatyzacja)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl