Co oznacza czarny stolec po zabiegu gastrologicznym?

Po wszczepieniu protez kanalików żółciowych w zabiegu epcw odcxuwam ból pod zebrami z prawej strony i mam czarny stolec zabieg był 4 dni temu jak długo mogą utrzymywać się takie objawy??
Lek. Michał Lenard

Są to prawdopodobnie niegroźne powikłania po zabiegu. Jeśli będą się utrzymywać przez ok. 2 tygodnie, lub jeśli pojawią się inne, niepokojące objawy, należy udać się do gastrologa. Pozdrawiam!